Dla kogo są materace piankowe?


Dom / sobota, Marzec 17th, 2018

materace 180x200

Materace piankowe to doskonała propozycja przede wszystkim dla małych dzieci i młodzieży. Na rynku można znaleźć także znakomite piankowe materace, które zaprojektowane zostały specjalnie dla potrzeb starszych ludzi.

Największe plusy materacy piankowych

Nowoczesne materace piankowe zapewniają wysoki komfort wypoczynku, dzięki specjalnej technologii bez sprężyn. Dzięki doskonałej przepustowości powietrza materace zapewniają także bardzo wysoką higienę. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które muszą co dnia zmagać się z różnego typu alergiami. Pianka zapewnia doskonałą wentylację, dzięki czemu materace posiadają idealną temperaturę dla człowieka. Piankowe materace 180×200 mogą pochwalić się także ogromnym wachlarzem właściwości ortopedycznych, dlatego też jest to wspaniały wybór dla osób, które skarżą się na częste bóle kręgosłupa.

Dowolny kształt i rozmiar

Dużym plusem materacy piankowych jest również to, że dostępne są one praktycznie w dowolnych kształtach i rozmiarach. Jeżeli mamy bardzo nietypowe stelaże, to jedynym rozwiązaniem są piankowe lub lateksowe materace 180×200. Tajemnicza pianka całkowicie eliminuje problem szybkiego i nieodwracalnego odkształcania materacy. Problem mogą mieć jedynie osoby, które ważą powyżej 120 kg. W ich konkretnym wypadku najlepszym rozwiązaniem będą materace lateksowe o twardości H3. U osób z nadwagą dobrze spiszą się również zwykłe materace kieszonkowe o twardości H3.