Jakie łóżko 120×200 z pojemnikiem wybrać?


Dom / środa, Maj 23rd, 2018

Dodatkowy pojemnik w łóżku, który umożliwia przechowywanie pościeli i innych przedmiotów, staje się coraz bardziej docenianą formą projektu łóżka. Są to bowiem rozwiązania bardzo praktyczne i wygodne. Sprawdźmy, czym kierować się, kiedy wybieramy łóżko 120×200 z pojemnikiem.

Materiał

Łóżka jednoosobowe z pojemnikiem, zazwyczaj posiadają konstrukcję opartą na nóżkach, które wspierają całe łóżko. Mogą one być wykonane z różnego materiału, na rynku spotykamy m.in. drewniane, metalowe czy tapicerowane. Wybór między tymi rodzajami sprowadza się głównie do estetyki. Najbardziej atrakcyjne są nóżki tapicerowane i drewniane, są one jednak o wiele mniej wytrzymałe na uszkodzenia jak te, które wykonane są z metalu.

Pojemnik

Warto wybrać łóżko, w którym dodatkowy pojemnik na pościel będzie posiadał możliwość łatwego demontażu. Dzięki temu, będziemy mogli bez trudu sprzątać pod łóżkiem, co zwiększy stopień utrzymania czystości pod łóżkiem i przyjazność atmosfery w pokoju. Drugim aspektem związanym z pojemnikiem jest jego konstrukcja. Postawmy na taką, która umożliwi łatwy dostęp do niego. Takie są pojemniki, których konstrukcja opiera się na metalowym stelażu, który unoszony jest od przodu przy pomocy siłowników.

Zagłówek

Do wyboru są opcje z zagłówkiem i bez niego. Zdecydowanie warto postawić na model z zagłówkiem. Po pierwsze, rozwiązanie takie zwiększa atrakcyjność i estetykę łóżka, po drugie wpływa na funkcjonalność. Ułatwia on bowiem półsiedzenie w łóżku, co przekłada się na możliwość wygodnego czytania przed snem.

Podsumowanie

Wybierając łóżka jednoosobowe z pojemnikiem, zwróćmy uwagę na:
– materiał z jakiego wykonano nóżki
– czy pojemnik można zdemontować
– system otwierania pojemnika