Praktyczne wykorzystanie mebli drewnianych w łazience


Dom / sobota, Lipiec 21st, 2018

Coraz większym powodzeniem w łazienkowych aranżacjach cieszą się meble z drewna. Wiele osób decyduje się na to stylowe rozwiązanie, jednak ten piękny naturalny surowiec wymaga odpowiedniego zabezpieczenia oraz szczególnej uwagi. Drewniane zestawy łazienkowe nadają pomieszczeniu przytulny charakter, a na dodatek są bardzo ekologiczne.

Gatunki drewna

Z uwagi na większą odporność na wilgoć, w łazienkach najlepiej sprawdzają się meble wykonane z drewien egotycznych. Dotyczy to zwłaszcza takich gatunków, jak np.

– tek,

– zebrano,

– wenge.

Drewniane meble do lazienki mogą być wykonane także z gatunków europejskich, chociażby dębu bielonego. W takiej sytuacji konieczne jest jednak dokładne zabezpieczenie wyposażenia przed oddziaływaniem pary wodnej.

Meble z innych materiałów

Jeżeli wykorzystanie drewna w zestawie łazienkowym nie jest z jakiegoś powodu możliwe, wybrać można wyposażenie z płyty MDF, stali nierdzewnej lub szkła. Meble stalowe lub plastikowe najbardziej pasują do pomieszczenia zaaranżowanego w stylu nowoczesnym. W każdym wypadku warto pamiętać, aby wszystkie elementy wyposażenia zawieszone zostały na ścianach lub stały na niskich nóżkach. W łazience lepiej unikać mebli stawianych na wilgotnym podłożu bezpośrednio. Ścianka tylna powinna być natomiast delikatnie cofnięta, dzięki czemu meble nie będą miały kontaktu z parą wodną skraplającą się ze ściany. Taka aranżacja będzie w stanie spokojnie przetrwać przez wiele lat.