Biurko komputerowe do pracy, czy do grania?


Biuro / poniedziałek, Październik 22nd, 2018

Komputer domowy zwykle wykorzystywany jest do dwóch głównych celów – pracy oraz zabawy. Zarówno sporządzanie skomplikowanych arkuszy, jak i granie w gry wymaga jednak zapewnienia odpowiednich warunków użytkownikowi.

Biurko do pracy przy komputerze

Jeżeli komputer ma być wykorzystywany przede wszystkim do pracy, warto zwrócić uwagę na obecność wszelkich elementów dodatkowych, takich jak np.

– szuflady
– półki
– szafki

Biurko komputerowe nowoczesne powinno posiadać specjalnie wydzielone miejsce na drukarkę czy skaner. W przypadku korzystania z komputera stacjonarnego, duże znacznie ma obecność przestrzeni na jednostkę centralną czy tez nadstawka na monitor. Klawiatura nie powinna się znajdować zbyt wysoko, ponieważ może to wywołać skurcze rąk. Najlepszym wyjściem jest wybór stolika komputerowego z wysuwaną szufladą – nie powinna ona jednak znajdować się zbyt nisko.

Stolik do grania w gry komputerowe

Wiele osób wykorzystuje komputer przede wszystkim do rozrywki. Aby komfortowo grać w gry, nie trzeba szukać modelu biurka wyposażonego w liczne szuflady czy dodatkowe szafki. Najlepiej wybrać mebel ze stosunkowo szerokim blatem. Dobrze sprawdzają się także stoliki komputerowe z wysoko zabudowanymi półkami, na których ustawić można głośniki i sprzęt dodatkowy. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się modele z miejscem na dwa monitory. Komfort obsługi mogą ponadto zwiększyć dodatkowe otwory na listwę zasilającą oraz kable.