Metalowe czy drewniane – jakie łóżko wybrać?


Dom / wtorek, Listopad 13th, 2018

łóżko metalowe 120x200Podstawowym meblem w każdej sypialni jest oczywiście łóżko. To ono służy do wypoczynku i regeneracyjnego snu. Dlatego też powinno być ono jak najlepiej wybrane. Ważne są jego wymiary, ale też sam stelaż – a mówiąc dokładniej – materiał, z którego zostało on wykonany.

Klasyczne, drewniane łóżka do sypialni

Tego rodzaju meble są na tyle uniwersalne, że można dopasować je do wielu modnych obecnie aranżacji wnętrz. Wpiszą się więc w sypialnię w stylu skandynawskim albo nowoczesnym – będą to łóżka z drewna bukowego, sosnowego bądź jesionu. Łóżko drewniane 140×200 będzie wyglądać dobrze także w aranżacji eko czy rustykalnej – do takich wybiera się przede wszystkim drewno z dębu. Niezależnie od rodzaju surowca, wszystkie łóżka drewniane są wytrzymałe i niezwykle eleganckie. Mogą one występować w swojej naturalnej kolorystyce, można je też jednak pomalować.

Surowy urok łóżek metalowych

Takie stelaże łóżek wyglądają czasem nieco staromodnie, dlatego świetnie wpisują się w styl klasyczny sypialni. Jednak na rynku znaleźć można także ramy niezwykle ozdobne i designerskie: z ażurowymi wzorami i oryginalnymi zawijasami. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą jest to, że każde łóżko metalowe 120×200 jest zawsze solidne i bardzo wytrzymałe. Choć jest dość ciężkie, to nie wygląda jednak bardzo masywnie, dlatego będzie wyglądać dobrze nawet w niewielkiej sypialni. Łóżko metalowe najczęściej jest czarne, może być też jednak białe, co prezentuje się bardziej subtelnie w pomieszczeniu.