Wnętrze salonu a wygląd stolika kawowego – czyli jak skomponować całość aranżacji


Dom / poniedziałek, Styczeń 21st, 2019

Idealnym uzupełnieniem salonu, jest zawsze odpowiednio dobrany stolik kawowy, ustawiany w okolicach foteli oraz kanapy. Dzięki stolikowi można wygodnie podawać w pokoju kawę czy herbatę. Taki mebel powinien być więc praktyczny, dobrze jednak gdy będzie również zdobił wnętrze.

Stoliki i ławy do salonu

Takie meble mogą stanowić centrum salonu, nie sposób ich nie zauważyć, dlatego zawsze muszą się jak najlepiej prezentować. Nowoczesny stoik kawowy: w nietypowym kształcie, czy wykonany z różnych materiałów, może odmienić styl wnętrza, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Taki mocny akcent aranżacyjny można osiągnąć wybierając stolik w intensywnym kolorze (żółtym czy czerwonym). Elegancki stolik może być też czarny albo biały, ale za to jego wykończenie może być błyszczące albo szklane (jeśli chodzi o blat). W ostatnich latach popularnością cieszą się także stoliki druciane, często z drewnianym blatem.

Stoliki kawowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ich wygląd jest oczywiście bardzo ważny, jednak równie istotne są ich rozmiary. Stoliki kawowe:
– powinny być zbliżone wysokością do mebli wypoczynkowych,
– najlepsze będą takich ich blaty, których długość odpowiada od 1/2 do 2/3 długości kanapy w salonie.
Uwagę trzeba zwrócić także na kształt stolika. W salonach niewielkich najlepiej sprawdzą się stoiki okrągłe. Natomiast w większych przestrzeniach można ustawić stoliki kwadratowe, czy nawet dłuższe prostokątne ławy.

Więcej informacji na Mirat.eu