Komfortowa praca przy komputerze? Tylko na wygodnym fotelu


Biuro / środa, Marzec 13th, 2019

Praca przy komputerze nie jest tak prosta i przyjemna jakby się mogło wydawać. Wbrew pozorom codzienne spędzanie przy biurku nawet do 10 godzin prowadzić może do wielu bardzo nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, związanych z nieprawidłową i jednostajną pozycją. Jak można sobie nieco pomoc, aby czas spędzany na pracy przy biurku przebiegał w nieco bardziej komfortowych warunkach?

Bo fotel jest najważniejszy

Kluczowe do zachowania odpowiedniego komfortu podczas pracy przy komputerze jest posiadanie odpowiednio dobranego fotela. Nie oznacza to jednak, że chodzi tu o jego walory estetyczne, a o to, czy i jak bardzo będzie pasował do budowy danej osoby i biurka, przy którym będzie ona pracował.
Z tych właśnie powodów wygodny fotel do komputera powinien charakteryzować się przede wszystkim możliwie jak największą możliwością regulacji poszczególnych jego elementów. Powinien dawać możliwość ustawienia wysokości, pochylenia, pozycji podłokietników, a także pozycji zagłówka. Daje to możliwość dopasowania fotela do konkretnego użytkownika i jego miejsca pracy.

Czy to koniec wymagań?

Regulacja to nie jedyna cecha wygodnego fotela do komputera. Powinien on posiadać również odpowiednią wentylację, aby nie powodować zapacania się skóry podczas wielogodzinnych i intensywnych prac na nim, ale również być pokryty materiałem, który nie będzie powodowa ślizgania się ciała po fotelu, co mogłoby powodować ryzyko wypadków i urazów.