Duża pościel dla małych


Dla dzieci / czwartek, Wrzesień 5th, 2019

Badania udowodniły, że lepiej zasypiamy, czujemy się spokojniej i bezpieczniej, gdy przykrywamy się cięższą pościelą. Nasz organizm odbiera wtedy bodźce, które można porównać z uczuciem, gdy przytulamy się do kogoś bliskiego. Ciężka pościel, która pozwala dokładnie owinąć całe ciało działa kojąco i uspokajająco.

Otulić się do snu

Na rynku są nawet dostępne specjalne kołdry obciążeniowe o wadze do kilkunastu kilogramów. Jeżeli takie rozwiązanie wydaje nam się zbyt ekstremalne w przypadku dzieci, możemy sięgnąć po domowe sposoby uzyskania efektu ukojenia. Często popełniamy w przypadku dzieci ten błąd, że kupujemy im za małą pościel. Pościel w wymiarze dziecięcym sprawdza się w przypadku dwulatka, jednak pięciolatek może, a nawet powinien spać już pod „dorosłą” pościelą. Pościel dla dzieci o wymiarach 160×200 jest rozmiarem absolutnie uniwersalnym, niezależnie od wymiarów dziecka, ponieważ pozwala otulić się kołdrą od stóp do głów, owinąć nią jak kokonem. A to właśnie pozwala na osiągnięcie efektu ukojenia.

Uniwersalna pościel

W sklepach bez problemu znajdziemy szeroki wybór pościeli dla dzieci o wymiarach 160×200 cm. To najbardziej uniwersalny rozmiar – dla jednego dziecka, które może owinąć się nim, tworząc oazę przytulności, albo dla dwójki – jeżeli na przykład u naszego malucha nocuje koleżanka ze szkoły, czy kuzynka. Pod dużą kołdrą zmieszczą się również wszystkie ukochane misie i lalki, bez których nasz maluch nie wyobraża sobie spokojnej nocy. Poza tym wczesne przyzwyczajanie dziecka do dużych rozmiarów pościeli, pozwoli nam uniknąć problemów podczas nocowania w hotelach, pensjonatach, u rodziny, czy znajomych i we wszystkich innych miejscach, w których trudno z dostępnością innych rozmiarów pościeli. Dzięki zakupowi kołdry w takim rozmiarze nie musimy się obawiać, że dziecko z niej wyrośnie.